Město Zákupy

Zastupitelstvo města

Zastupitelstvo města Zákupy bylo zvoleno v komunálních volbách v říjnu 2018 na období 4 let. Je složeno z 15 členů (složení zastupitelstva města).

Jednání zastupitelstva města jsou veřejnosti přístupná, konají se v zasedací místnosti MěÚ Zákupy od 17:00 hodin. Zastupitelstvo města se schází podle potřeby, nejméně však 1x za 3 měsíce. Program jednání zastupitelstva města je zveřejňován na úřední desce 7 dní před jednáním zastupitelstva. O průběhu zasedání se pořizuje zápis a usnesení zastupitelstva města, které jsou k nahlédnutí na městském úřadě u tajemnice MěÚ, v upravené formě jsou zveřejňovány na webových stránkách města.

Jednací řád zastupitelstva města

Zastupitelstvo města rozhoduje ve věcech patřících do samostatné působnosti dle § 84 zákona č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů.
Zastupitelstvu města je vyhrazeno např. schvalovat rozpočet města, vydávat obecně závazné vyhlášky, volit z řad členů zastupitelstva města starostu, místostarostu a další členy rady města a odvolávat je z funkce, zřizovat a zrušovat obecní policii a příspěvkové organizace, zřizovat a rušit výbory, volit jejich předsedy a další členy a odvolávat je z funkce, rozhodovat o nabytí a převodu nemovitých věcí a další.

Borská 5
47123, Zákupy
Hlavní, Návštěvní, Korespondenční

Osoby

Benešová Jana

Politická příslušnost: Nezávislé moderní Zákupy s podporou Nájemníků obecních bytů

Dvořák Jan

Živé vysílání ZM

Návštěvnost:

Mobilní aplikace V Obraze

Informace z našeho webu v chytrých telefonech.

Google play

Infokanál