Město Zákupy

Rada města

Rada města Zákupy byla zvolena v komunálních volbách v říjnu 2010 z řad členů zastupitelstva města. Radu města Zákupy tvoří 5 členů, a to starosta, místostarostka a další tři členové rady města.

Ke svým schůzím se schází podle potřeby, zpravidla jednou za tři týdny. Jednání rady jsou neveřejná. Ze schůzí se vyhotovuje zápis a usnesení rady města, který je uložen u městského úřadu u tajemnice MěÚ k nahlédnutí členům zastupitelstva města, právo na sdělení informací týkajících se usnesení rady mají i ostatní občané. V upravené formě jsou usnesení rady města zveřejňována na webových stránkách města.

Jednací řád rady města

Rada města je výkonným orgánem města v oblasti samostatné působnosti. Připravuje návrhy pro jednání zastupitelstva města, zabezpečuje plnění jím přijatých usnesení.
Její pravomoci jsou vyhrazeny § 102 zákona č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů, např. vydává nařízení obce, zřizuje a zrušuje podle potřeby komise rady obce, jmenuje a odvolává z funkce jejich předsedy a členy, stanovuje celkový počet zaměstnanců městského úřadu a v organizačních složkách obce, schvaluje organizační řád městského úřadu, rozhoduje o uzavírání nájemních smluv a další.

Borská 5
47123, Zákupy
Hlavní, Návštěvní, Korespondenční

Osoby

Lípa Radek, Ing.

Politická příslušnost: Nezávislé moderní Zákupy s podporou Nájemníků obecních bytů
starosta města

Hajdů Jaroslav, Mgr.

E-mail: hajdu.j@volny.cz

Kreisingerová Iva, Bc.

místostarostka

Paták Pavel, Ing.

Lukavec Petr, Ing.

Překlad (translations)

Živé vysílání ZM

Návštěvnost:

Mobilní aplikace V Obraze

Informace z našeho webu v chytrých telefonech.

Google play

Infokanál